Profil

WIEDZA I POMOC

DLA KLIENTÓW BIUR PODRÓŻY

Jesteś w: Strona główna » Polska » Andrychów

Andrychów

Galeria zdjęć

Park miniaturDinolandiaPark miejskiLeskowiecMini zooPałac BobrowskichbasenPark linowy KocierzPark miejskiśredniowieczna warownia

Miejsce utkane z atrakcji

Jeśli chcecie ciekawie spędzić czas koniecznie odwiedźcie Andrychów. Gminę położoną na południu Polski. Z racji położenia miejsce to jest bardzo atrakcyjnym ośrodkiem turystycznym w Beskidzie Małym. Andrychowskie tereny  zadowolą zwolenników aktywnego spędzania czasu, jak i tych którzy chcą leniwie poleżeć pod przysłowiową gruszą. Gospodarze nie zapomnieli również o najmłodszych turystach, co rusz powodując uśmiech zadowolenia na ich buziach.

To właśnie tu w jeden dzień możecie zobaczyć największe zabytki świata, bo w Inwałdzie znajduje się Park Miniatur „Świat Marzeń zapewniający atrakcje dużym i małym. 75 000 m2 kompleksu to nie tylko świat w miniaturze, to także lunapark, małpi gaj, Egipt Horror Show, Super Ślizg, Dzika Rzeka i wiele innych atrakcji.

Jeśli nie chcecie oglądać zabytków, to może zaciekawi Was spotkanie z prehistorią w  Parku Rozrywki Dinolandia. Znajdziecie tu ponad 50 różnej wielkości dinozaurów, pterozaurów, ichtiozaurów i innych prehistorycznych stworzeń. Jest to jedyna w Europie kolekcja tych zwierząt. Na młodych odkrywców czeka na plaży ukryty szkielet T-rexa.

A jeśli nie to, to może Średniowieczny Gród w Inwałdzie na kamienistym wzniesieniu, otoczony drewnianymi balami, zajmujący teren 2500 m2. Przekraczając jego podwoje, cofamy się w czasie do XV wieku. Kamienista droga prowadzi na dziedziniec Średniowiecznej Warowni, która kryje w sobie niezwykłe miejsca. Całego grodu pilnują smoki, które czają się w parku, pomiędzy krętymi ścieżkami, strumieniami i tajemniczymi roślinami.

Dla lubiących adrenalinę krążącą w żyłach polecamy odwiedzenie Pola Paintballowego, zaaranżowanego na wzór poligonu wojskowego, w malowniczej dolinie otoczonej lasem. Na terenie poligonu znajdują się trybuny, gdzie można bezpiecznie oglądać mecz. Młodsze dzieci mogą skorzystać ze strzelnicy paintballowej i placu zabaw, co daje możliwość przyjazdu cała rodziną.

W Czarnym Groniu nuda się nie uda. Znajdziecie tu między innymi park linowy, wieżę lotów, jedyny w Polsce symulator jazdy na nartach. Z atrakcji mogą skorzystać zaawansowani fani białego szaleństwa oraz osoby, które nigdy nie próbowały swoich sił na jednej lub dwóch deskach. W sezonie zimowym można szusować na oświetlonych stokach narciarskich w Ski Centrum Czarny Groń, pojeździć na łyżwach lub wybrać się na kulig.

Dla młodych miłośników zwierząt zostało przygotowane Mini Zoo „Kucyk”. W zagrodach można zobaczyć wiele gatunków ptaków i zwierząt zarówno domowych, jak i dzikich. Wielką atrakcją jest ciuchcia oświetlona ponad sześcioma tysiącami diod, która może zabrać chętnych na wycieczkę turystyczno-krajoznawczą do innych atrakcyjnych miejsc w okolicy.

Aquapark w Hotel & SPA Kocierz to pierwszy i jedyny tego typu staw pływacki w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, który wykonany został na tak dużej wysokości (750 m n.p.m.), przy użyciu najnowocześniejszych, ekologicznych technologii. Dwie trasy Parku Linowego Kocierz o zróżnicowanej trudności zapewnią rozrywkę wszystkim ceniącym sobie aktywny wypoczynek.

Nie należy też zapomnieć o zaglądnięciu do Izby Regionalnej Ziemi Andrychowskiej, która jest  jednym z ważniejszych przedsięwzięć Towarzystwa Miłośników Andrychowa. Wszystko co w niej zgromadzono i można oglądać powstało dzięki ofiarności mieszkańców Gminy Andrychów , którzy przekazują przedmioty i dokumenty stanowiące ogromną wartość historyczną i pamiątkarską.

Na terenie Gminy Andrychów w Beskidzie Małym istnieje kilka ośrodków turystyki konnej. Najbardziej wyróżniającymi są: Stanica Hucuł, Stadnina „Pod Dębami”, Mini ZOO „Kucyk” .

A w upalne dni w Andrychowie można korzystać ze słońca i popływać w basenie.

Ale to wszystko sprawdźcie sami, odwiedzając Andrychów, bo to miejsce z atrakcji utkane.

A to Polska właśnie

Podróżuj z głową poleca :

 

 
 
   

Portal objety ochroną prawną Kancelarii

PODRÓŻUJ Z GŁOWĄ REKOMENDUJE!

    

Polecamy

Bezpieczeństwo i komfort dzieci w podróży