Profil

WIEDZA I POMOC

DLA KLIENTÓW BIUR PODRÓŻY

Jesteś w: Strona główna » Polska » Rodziny z dzieckiem » Planetarium przy Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym w Niepołomicach

Planetarium przy Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym w Niepołomicach

Galeria zdjęć

Planetarium prezentuje zjawiska astronomiczne związane z wyglądem nieba gwiaździstego w różnych szerokościach geograficznych, ruchem planet i Słońca, fazami Księżyca oraz ruchem obrotowym Ziemi. Jest wyposażone w projektor typu ZKP-1 firmy Carl Zeiss, wyświetlający ponad 4000 gwiazd na kopule o średnicy 8 m i w dwa dodatkowe projektory multimedialne HD wraz z systemem audio.

Sala wyposażona jest w 30 foteli. W planetarium organizowane są seanse dla grup szkolnych (od poniedziałku do piątku) oraz seanse otwarte dla publiczności (od poniedziałku do soboty).

Młodzieżowe Obserwatorium Astronomiczne zajmuje się popularyzacją astronomii. Prowadzi obserwacje astronomiczne, prelekcje multimedialne i pokazy nieba dla grup szkolnych oraz zajęcia w sekcjach: astronomicznej, astrofotograficznej, multimedialnej i informatycznej. Organizuje konkursy, konferencje i spotkania o tematyce astronomicznej oraz warsztaty dydaktyczne dla nauczycieli.

A to Polska właśnie

Podróżuj z głową poleca :

 

 
 
   

Portal objety ochroną prawną Kancelarii

PODRÓŻUJ Z GŁOWĄ REKOMENDUJE!

    

Polecamy

Bezpieczeństwo i komfort dzieci w podróży